Festyn OSP - Gmina Czarna Dąbrówka

Festyn OSP

W dniu 11 maja w Ośrodku Wypoczynkowym w Zawiatach  odbył się „Rodzinny Festyn Strażacki”

W spotkaniu wzięli udział strażacy wszystkich pokoleń wraz  z rodzinami oraz goście z Starostwa  PSP, Nadleśnictw  instytucji , zakładów oraz osoby wspierające  jednostki OSP.

Z okazji Święta Ochotniczej Straży Pożarnej wręczono medale przyznane przez Zarząd Wojewódzki i Powiatowy  Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Powiatowy Związek OSP w Bytowie.

Złotymi medalami „ Za zasługi dla pożarnictwa” zostali odznaczeni: Maciulewicz Ryszard, Wenta Krzysztof, Jaśniak Wojciech.

Srebrnym medalem „ Za zasługi dla pożarnictwa” zostali odznaczeni: Labuda Ryszard, Grzywaczewski Ryszard, Stenka Teresa, Klonowski Michał, Heron Marcin.

Brązowym medalem „ Za zasługi dla pożarnictwa” zostali odznaczeni: Kass Henryk, Roda Andrzej , Puzdrowska Wiesława, Butowski Jan, Czapiewski Stefan, Kołacz Tomasz, Stenka Piotr.

Medalem „ Strażak Wzorowy” zostali odznaczeni: Stojek Marcin, Kraska Adam, Woronko Kamil, Wiśniewski Karol, Lejk Grzegorz, Szarzyński  Ireneusz, Szymański Tomasz, Michańczyk Damian.

Postanowieniem Prezydenta RP „Brązowym krzyżem za zasługi odznaczonym  został druh Józef Stenka.

Uczestnikom festynu przygrywała Orkiestra Dęta z Jasienia, zaśpiewali i zatańczyli uczniowie Szkoły Podstawowej  w Jasieniu pod kierownictwem Pań Agnieszki
Horbacz i Danuty Toporek.

Przygotowanie  jedzenia  w tym lokalnych przysmaków dla uczestników festynu zorganizowali przedstawiciele jednostek strażackich. Zatem nie brakowało ciast, sałatek, ryb, napojów. Obsługą gości i wszystkich biesiadników wspaniale obsłużyły  hostessy Młodzieżowych  Drużyn Strażackich z jednostek OSP.
Ładna pogoda, dobra organizacja imprezy, wspaniała atmosfera i humory jak zawsze wśród braci strażackiej panowała w trakcie rodzinnego festynu.

Głównym pomysłodawcą i organizatorem spotkań strażaków z rodzinami byli Prezes Gminny OSP Czarna Dąbrówka Jan Klasa i Komendant Gminny Andrzej  Rusiecki.

Ośrodek Wypoczynkowy w Zawiatach  prowadzony przez Panią Annę Olszewską dopełnił  profesjonalną organizacją i zaangażowaniem wrażenie udanej strażackiej imprez
y.